Vyhněte se chybám v textu :)

25. září 2011 v 10:52
Rozhodla jsem se vás trošku inspirovat na psaní bez gramatických a jiných chyb..Předem říkám že výtvor neni můj.Z článku jsem vybrala "nejlepší" věty aby to nebylo moc dlouhé ale aby to také vystihovalo vše co potřebujete :)...Tady je odkaz-->HERE


2. Používejte slovník a google

Možná to zní velmi primitivně nebo ostudně. Ale všichni jsme lidé a chyby dělá každý. Věřte tomu, že velký gramatický prohřešek vám dá publikum sežrat, a tak se v případě nejistoty vyplatí použít snadno dostupné příspěvky. Pokud například nevíte jaké i/y patří do slova, zkuste jej napsat do Googlu. Tady ale pozor, gramatické chyby se vyskytují hojně i tady, ovšem ty základní se většině autorů daří psát správně.

3. Čtěte to po sobě!

Tímto způsobem odhalíte a opravíte největší množství chyb a slohových nesmyslů. Dnes si už nedovolím vydat článek v ten samý den, nebo pokud jej aspoň několikrát po sobě nepřečtu. Ideální je právě ta varianta s druhým, nebo až několikátým dnem. Článek si tak "sedne", a vy se do něj ponoříte s čistou hlavou. Daleko snáze pak odhalíte gramatické chyby, překlepy anebo úplné nesmysly, jež jste předtím vůbec neviděli (a taky byste přísahali, že tam vůbec nebyly!)
A na závěr:Musíte si uvědomit, že svými články prezentujete nejen svůj blog, ale i sami sebe. Vaší touhou by měl být neustálý chtíč po zlepšování se a zefektivňování vašich postupů při psaní. Lidé dokáží ocenit dobrou myšlenku nebo radu, ale dokáží ji ocenit mnohem víc, když při jejím čtení nemusí text složitě luštit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama